Naz Türkyağız
 Merhaba , Birazcık farklı dostum . Adım Naz  ve senin için burda bulunuyorum.Şimdi ikimizde birbirimizi kandırmayalım , köşe yazıları konusunda genel kültürün '' kim 500 milyar ister '' e girecek kadar iyi değil. Aslına bakarsan benimde değil.O yüzden uzun uzun yazıp seni sıkmaktansa , kısa yazıp senin vaktini güzel geçirecez beraber.O zaman hemen başlayalım ; Konumuz : TOPLU taşıma dersem ' öghh bu ne ya bu mu farklı diceksin bana '' o yüzden konumuz HOP'LU TAŞIMA.
Yahu hiiiiiiiiiiç anlamam bu toplu taşımalara koştura koştura binen gençleri.İki adım ötede ki yere otobüsle gidiyorsun be adam.Zaten yıllar sonra istesende yürüyemeyeceksin istediğin gibi o yollarda.Şu anda dilediğin gibi koşmanın,terlemenin,yorulmanın,susamanın zevkini çıkarsana.Kulağına bi kulaklık takarsın anlarım da bu '' ögghhhh , aaagghh diye bam bam ,güm güm sesleri son volume de dinleme be abicim.Kuşların sesi,insanların sesi,bulutların sesi yahu dikkat edersen seslerini duyarsın.Ve onlar tüm o bağırtı gürültüden oluşan müziklerinizden iyidir.

Gel gelelim her zaman illaki toplu taşımalarda birileri gelip size gözlerini şaşı olacak kadar devirip '' kalk ulan orada ben oturacam '' dercesine baktığını hissedersiniz.Ki bu kişilerin yaş ortalaması 50 civarıdır.Ama siz yinede birşey demeden yer verin,ayakta durun.Ayakta durmanın tadını çıkarın.Çünkü siz koltuğa muhtaç değilsiniz.Bunu bilin ve gülün içinizden.


Hooop ! İlaki arkada sanki dünyayı ilgilendiren önemli bir sorunu masaya yatırdığını sandığın bir teyze yanındakine karşı komşusu hakkında inanılmaz sırlar verir.Dedikoduyu sevmem ben ama şu pakize varya pakize ..... diye cümlelere sahip olan teyzelermizdir.Dinleyin zevkli olur genelde.
Kıyamam.. 


Geçenlerde bir otobüste bi teyze inecek.Bende en arkadayım.Teyzenın boyu 1.50 ya var ya yok.Yalnız o değilde teyzenın kıyafeti dikkatimi çekti.En az 5 çorap,4 pijama,6 kazak var üstünde.Bildiğin ver bombayı imha etsin gelsin.O derece.Tam üstündekileri incelerken teyzenın bir hareketi benim kanımın donmasına neden oldu.Yan tarafındaki inecek var tuşuna basmayıp tavandakine YILIN REKORU yerine koyulacak bir atlayış yaptı.Rahat bir boyu kadar da hava zıpladı ve bastı.Böyle insanlar var.Dikkat edin.Örnek alın.Brava.

Ben işte böyle yazarım bazı bazı. Umarım keyifli zaman geçirmissindir.Ha bu arada günün mesajını verelim : Toplu taşımalarda sakın bi bayana teyze demeyin. iyi günler.Bana her hafta oy verirsen yine buluşma şansımız olur.hoşcakal ''birazcık farklı'' dostum.. 
                                                                    Naz Türkyağız